Mana Latvija

Ir vairāk nekā divi miljoni iemeslu mīlēt Latviju – ģimene un draugi, hokejs un dziesmu svētki, jūra un pļavas, zilie ezeri un zaļie meži, valodas skaņa un brīvības elpa. Tikpat daudz ir arī iemeslu sargāt Latviju, un katrs no tiem ir pasakāms četros vārdos: Mana Latvija. Mana atbildība.

Ir miljoniem veidu, kā padarīt Latviju stipru. Zemessargi un karavīri ir gatavi aizsargāt Latviju no pirmās sekundes, no pirmā centimetra. Ikviens Latvijas cilvēks to var darīt, gan tieši iesaistoties Latvijas aizsardzībā, dienot Zemessardzē vai atbalstot Bruņotos spēkus mācībās, gan ikdienā, darot savu darbu, rūpējoties par savu noturību informācijas telpā un gatavību dažādiem apdraudējumiem vai kādu citu no tiem vairāk nekā diviem miljoniem iemeslu, kas mums katram nozīmē Latviju

Pievienojies "Mana Latvija. Mana atbildība"

Mēs aicinām katru Latvijas uzņēmumu, organizāciju, iestādi, katru Latvijas pilsoni kļūt par "Mana Latvija. Mana atbildība" vēstnešiem. Lejuplādējiet vizuālos materiālus un lietojiet tos, demonstrējot jūsu uzņēmuma, organizācijas, iestādes atbalstu Latvijas visaptverošajai valsts aizsardzībai.

Katrs no mums var palīdzēt Latvijai

"Mana Latvija. Mana Atbildība" ir Latvijas zemessargu rosināts un izveidots vadmotīvs visaptverošai valsts aizsardzībai, kas ikvienam Latvijas cilvēkam atgādina par mūsu katra atbildību sargāt Latviju un visu, kas mums dārgs.

Tas var kļūt par vadmotīvu ikvienam Latvijas cilvēkam, atgādinot ne tikai par mūsu kopīgo, bet ikviena personisko atbildību nosargāt Latviju.

Tāpēc mēs aicinām pievienoties un lietot šo vadmotīvu ikdienā, dalīties ar to, dzīvot, strādāt un svinēt ar to, lai atcerētos paši un atgādinātu citiem, ka par mūsu Latviju, tās šodienu un nākotni, par visu, ar ko lepojamies un ko mīlam, esam atbildīgi mēs visi kopā un vispirms – ikkatrs no mums.

Nav jābūt karavīram vai zemessargam, lai palīdzētu sargāt Latviju. Ikviens Latvijas iedzīvotājs var palīdzēt ar savu ikdienas darbu, ar savu attieksmi un nostāju, ar patiesu Latvijas mīlestību.

Visaptveroša valsts aizsardzība

Visaptverošajai aizsardzībai ir divi galvenie mērķi – sabiedrības noturība miera laikā un valsts aizsardzība kara laikā. Krīzes un kara laikā visaptverošajai aizsardzībai ir šādi galvenie uzdevumi:

1) sabiedrības atbalsts Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem valsts aizsardzības nodrošināšanā:

• iesaistīšanās Nacionālajos bruņotajos spēkos un bruņotas pretošanās organizēšana;

• uzņemošās valsts atbalsts sabiedroto spēkiem;

• pretmobilitātes pasākumu īstenošana;

• jebkāda veida atbalsts NBS, sabiedrotajiem (piemēram, informācijas apmaiņa, apgāde un citas darbības un pasākumi);

• pretošanās kustība un atbalstītāju tīkls, kā arī pasīvā pretošanās (piemēram, nesadarbošanās ar agresora bruņoto spēku vienībām, pilsoniskā nepakļaušanās);

2) sabiedrības un tautsaimniecības spēja nodrošināt vitāli svarīgās funkcijas un pārvarēt jebkādus satricinājumus, tostarp militāro konfliktu:

• valsts varas rīcībspēja, efektīva tās funkcionēšana un nepārtrauktība;

• katras iestādes un pašvaldības skaidri uzdevumi un loma kara laikā, definējot kritisko personālu un funkcijas;

• vitāli svarīgo funkciju (piemēram, elektrība, sakari, finanšu pakalpojumi, pārtika, kritiskās infrastruktūras un personāla drošība) nodrošināšana jebkādos apstākļos;

• vitāli svarīgo resursu un izejvielu rezervju savlaicīga veidošana un uzglabāšana;

• savlaicīga gatavība rīkoties krīzes un kara situācijās dažādos sabiedrības līmeņos, ieskaitot individuālo pilsonisko gatavību.

Izveido savu bezmaksas mājas lapu! This website was made with Webnode. Create your own for free today! Uzsākt darbu